• Producent: BRESSER
  • Kategoria: Teleskopy

Bresser National Geographic Dob 114/500 to teleskop zwierciadlany Newtona mocowany na montażu azymutalnym Dobsona. Ten model jest wyekwipowany w wysokiej jakości układ optyczny, a ponadto znamionuje się prostotą obsługi i niezwykle kompaktowymi wymiarami. Za jego pomocą dostrzeżesz gwiazdy podwójne o odległości kątowej przekraczającej 1,5", niemało gromad kulistych, mgławice planetarne i dyfuzyjne, wszystkie obiekty z Katalogu Messiera, a także najjaśniejsze obiekty z Nowego Katalogu Ogólnego.

Układ optyczny

Średnica lustra głównego wynosi 114 mm, dlatego teleskop zbiera trzy razy więcej światła niżeli modele o aperturze wynoszącej 76 mm, co pozwala dostrzec więcej obiektów oraz istotniejsze detale.

Teleskop jest wyposażony w dwa okulary (6 mm i 20 mm) oraz w soczewkę Barlowa 2x. W konfiguracji podstawowej zakres powiększenia wynosi 25–167x.

Szukacz Red Dot pozwala łatwo i prędko skierować teleskop na wybrany obiekt.

Do oglądania powierzchni metalicznego Globu służy filtr do obserwacji Księżyca (w komplecie). Obniża on jasność tego ciała niebieskiego, dzięki czemu rzeźba jego terenu jest bardziej kontrastowa i wyraźna.

Montaż

Tubus mocuje się na konstrukcji Dobsona. Jego składanie jest nad wyraz proste i nie stwarza trudności nawet początkującym. Zastosowany w podstawę konstrukcji kompas pokaźnie usprawnia nawigację po nocnym niebie.

Zawartość zestawu:

  • Teleskop Bresser National Geographic 114/500 na montażu Dobsona
  • Okulary 6 mm, 20 mm
  • Soczewka Barlowa 2x
  • Filtr księżycowy
  • Szukacz Red Dot
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Bresser National Geographic to wspólny projekt międzynarodowego towarzystwa National Geographic i niemieckiej producenta Bresser, która proponuje wysokiej jakości przyrządy optyczne. To właśnie tym kierowało się towarzystwo National Geographic, poszukując odpowiedniego partnera, który mógłby pod jego marką produkować teleskopy, lornetki, a także akcesoria. Linia Bresser National Geographic jest dedykowana dla osób prowadzących dynamiczny tryb życia, głodnych wiedzy i interesujących otaczającego ich świata.

Podobne produkty w kategorii Teleskopy