Teleskop zwierciadlany Meade Infinity 76 mm AZ

chwilowy brak towaru

  • Producent: MEADE
  • Kategoria: Teleskopy

Teleskop zwierciadlany Meade Infinity 76 mm AZ
Refraktor achromatyczny. Średnica: 76 mm. Ogniskowa: 700 mm

Teleskop zwierciadlany Meade Infinity 76 mm AZ to wysokiej jakości model dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają przygodę związaną z obserwacją nocnego nieba. Główne atrybuty teleskopu to łatwość obsługi i bogaty zestaw akcesoriów.


Teleskop mocowany jest na montażu azymutalnym Yoke. Z jego pomocą możesz przesuwać tubus optyczny w pionie i w poziomie. Nawigacja do wybranych obiektów jest szybka i prosta. Zapoznanie się z obsługą przyrządu trwa jedynie kilka minut. Potężny aluminiowy statyw gwarantuje odpowiednią stabilizację teleskopu. Na nogach statywu możesz zainstalować tackę na akcesoria.


Do teleskopu załączone jest wszystko to, co niezbędne do prowadzenia obserwacji nocnego nieba. W skład zestawu wchodzą dwa okulary pozwalające na wybór rozszerzenia pomiędzy 35x a 78x oraz Szukacz Red Dot, który pomaga w lokalizowaniu obiektów do obserwacji. Dodatkowo komplet gromadzi futerał, a także płytę CD ze specjalnym oprogramowaniem planetarium astronomicznego – dzięki niemu prędko posiądziesz wiedzę na temat różnorodnych obiektów nieba i nauczysz się podstaw astronomii.


Kolejny dodatek do zestawu to uchwyt na telefon komórkowy, który zezwala na realizowanie fotografii przy pomocy teleskopu. To nadzwyczajne rozwiązanie na realizowanie wyraźnych i szczegółowych fotografii Księżyca, planet i innych jasnych obiektów nieba, takich jak gromady gwiazd. Uchwyt na telefon komórkowy na teleskopie Meade jest kompatybilny z wieloma modelami i wymiarami telefonów. Konstrukcja uchwytu zezwala na dokonanie kilku regulacji, a tym samym odpowiednie ustawienie aparatu telefonu na ścieżce optycznej teleskopu.


parametry:

Teleskop posiada bogaty komplet akcesoriów

Model zwierciadlany gwarantuje jasny i szczegółowy obraz, dzięki temu świetnie nadaje się do podziwiania równocześnie obiektów naziemnych, jak i ciał niebieskich.

precyzyjny i prosty w obsłudze montaż azymutalny.

W pakiecie znajdują się 2 okulary (35x, 78x) do obserwacji szeregu obiektów (Księżyca, planet albo obiektów naziemnych).

Do teleskopu dołączana jest płyta CD zawierająca oprogramowanie Autostar Suite Astronomy – planetarium zawierające ponad 10 000 ciał niebieskich (tylko na komputery z systemem Windows).

Uchwyt na telefon komórkowy to perfekcyjne rozwiązanie na realizowanie niesamowitych fotografii Księżyca, planet i innych jasnych obiektów nieba.


informacje techniczne:

kompozycja optyczna refraktor

typ achromatyczny

warstwa układu optycznego: pełną, wielowarstwowa powłoką

Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 76

Ogniskowa, mm: 700

liczba przysłony: f/9,2

Okulary: 9 mm (78x), 20 mm (35x)

Szukacz: Red dot

Statyw: aluminiowy

Montaż: montaż azymutalny Yoke

uzupełniające cechy: pełnowymiarowy statyw; bogaty zestaw akcesoriów; płyta CD zawierająca oprogramowanie Autostar Suite Astronomy; uchwyt na telefon komórkowy

Poziom zaawansowania: początkujący, dla dziecka

Obserwowane: obiekty planetarne, naziemne
Futerał w komplecie: tak

Podobne produkty w kategorii Teleskopy