• Producent: Dr Jacobs Poland
  • Kategoria: Witaminy i minerały
  • Postać: krople

Witamina K2

K2 w formie menachinonu-7 (MK-7; MenaQ-7) uzyskiwanego z olejków eterycznych

suplement diety

krople 20 ml po 20 μg witaminy K2 (MK-7) w kropli*

75 - 300 porcji

Promocja w tym miesiącu: -15%!

* 20 μg (mikrogram) to 26,5% zalecanego dziennego spożycia

KOD EAN: 4041246500875

KOD BLOZ 7: 3159961


Bioaktywna i łatwoprzyswajalna witamina K2 (menachinon-7, MK-7, MenaQ-7) rozpuszczona w organicznym, hypoalergicznym oleju słonecznikowym.

NOWOŚĆ - K2 z olejków eterycznych!

Witamina K2 Dr. Jacob's jest szczególna, gdyż uzyskujemy ją z olejków eterycznych w procesie syntezy ekologicznej. To zagwarantuje najwyższą ilość czystego menachinonu-7 (MK-7), jego wyśmienitą przyswajalność i bioaktywność, a także brak alergenów, a także skażeń GMO (więcej na końcu opisu).

towar wegański.

Witamina K2 ma naukowo udowodniony korzystny wpływ na korzystne funkcjonowanie organizmu:

– dla poprawnej krzepliwości krwi
– dla utrzymania zdrowych kości

Efekty nadmiernej podaży witaminy K – jak do tej pory nie zaobserwowano.

Witamina K2 w formie menachinonu-7 (MK-7) jest bardzo korzystnie przyswajalna i ma długi okres zrównoważonego trwania.

Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe (antagoniści witaminy K jak antykoagulant rodzaju kumaryny) powinny skonsultować przyjmowanie produktu z lekarzem!

Witamina K2 wraz z witaminą D współdziała w produkowaniu i utrzymaniu zdrowych, solidnych kości i zębów. Dlatego także polecamy przyjmowanie Witaminy K2 razem z produktem D3 Witamina słońca Dr. Jacob's.

Witamina D3K2 Dr. Jacob's rozpuszczona jest w oleju słonecznikowym bogatym w kwas oleinowy. Zagwarantuje on zrównoważone trwanie witaminy przez min. 2 lata, a także daje pewność świeżości i efektywności artykułu.

elementy: olej słonecznikowy (94%), przeciwutleniacz: ekstrakt bogaty w tokoferol (naturalna witamina E), menachinon (witamina K2).

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia i sposób zastosowania:

- osoby dorosłe: 8 kropli;
- młodzież do 18 roku życia: 4 krople;
- dzieci do 15 roku życia: 2 krople.

artykuł, po konsultacji z lekarzem, można podawać także niemowlętom i dzieciom do 18 miesiąca życia: 1 kropla. Zakraplać wprost do ust albo podawać na łyżeczce.

* referencyjne wartości spożycia, ** mikrogram
.

.
Zalecane dzienne spożycie witaminy K


Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla niepokaźnych dzieci, w temp. 6-25°C z dala od promieni słonecznych. Po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut rozmaitej diety. Stabilna dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne.

Sposoby pozyskiwania MK7:

z fermentacji soi albo z olejków eterycznych

Istnieją dwa sposoby pozyskiwania witaminy K2 – w procesie fermentacji soi albo z roślinnych olejków eterycznych.

Fermentacja soi

Przy produkcji witaminy K2 MK-7 w procesie fermentacji, do soi dodaje się preparaty bakteryjne i specjalne rozpuszczalniki. W wyniku użytkowania tej metody zawsze powstaje sporo substancji ubocznych, w tym innych menachinonów, np.: MK-4, -8, -9. Dużo z nich jest zbędnych albo mają formy cis (nie są biodostępne). Liczba takich zanieczyszczeń zależy od jakości fermentacji.

Ponieważ do produkcji użyta jest soja, w ostatecznym ekstrakcie mogą znajdować się także jej alergeny. Niestety często nie jestprzekazana informacja, czy użyta soja jest modyfikowana genetycznie. Witamina K2 uzyskiwana w ten sposób jest określana przez producentów: „z natto", „z fermentacji soi", itp.

Pozyskiwanie z roślinnych olejków eterycznych

Metoda pozyskiwania czystego K2 MK-7 z olejków eterycznych została wynaleziona w 2006 roku przez norweskiego badacza dr Inger'a Reidun'a Aukrust'a i jego zespół. Znaleźli oni sposób wytwarzania czystej postaci all-trans MK-7 (menachinon-7, MenaQ-7) witaminy K2 z naturalnych roślinnych olejków eterycznych: geraniolu* i farnezolu**, w ściśle kontrolowanym procesie syntezy ekologicznej (synteza oznacza proces łączenia, nie mylić z plastikowy - nienaturalny).

Istnieją dwa typy postaci molekuł witaminy K2 – cis i trans. Formy cis są biologicznie nieaktywne, w trakcie gdy formy trans mają pełny potencjał biologiczny. Większość z produktów z witaminą K2 dostępnych na rynku pochodzi z cyklu fermentacji i gromadzi K2 w formach cis i trans.

Zaletą metody pozyskiwania K2 z olejków eterycznych jest to, że uzyskiwana jest tylko witamina K2 w czystej, najlepszej i w pełni biodostępnej*** postaci MK-7. I taka forma jest w produktach Dr. Jacob's.

Ponieważ w procesie tym nie jest stosowana soja, unika się także ewentualnych zanieczyszczeń GMO, a także uzyskuje produkt bezpieczny dla alergików.

* Geraniolnaturalny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi terpenowych. Występuje w olejkach eterycznych. Ma intensywny zapach kojarzący się ze świeżością i pelargoniami, dlatego stosuje się go nieraz w wielu kompilacjach zapachowych użytkowanych w perfumach. Uzyskuje się go z olejku różanego, pelargoniowego i cytrynowego.

** Farnezolorganiczny związek chemiczny, alkohol z grupy terpenów, wykorzystywany najczęściej jako środek zapachowy o zapachu konwalii. Jest elementyem wielu olejków eterycznych, pomiędzy innymi konwaliowego, lipowego, muszkatołowego oraz akacjowego. Uzyskuje się go z olejków kwiatu lipy. Używany jest w przemyśle perfumeryjno–kosmetycznym

*** Biodostępność (przystępność biologiczna)określa stopień wchłaniania substancji, jaka dostaje się do krążenia i jest faktycznie wykorzystana przez organizm.

Podobne produkty w kategorii Witaminy i minerały