• Producent: Olimp Labs
  • Kategoria: Witaminy i minerały
  • Postać: kapsułki

Olimp Chela-Mag B6 FORTE 60 kaps.

Suplement diety zawierający najlepiej przyswajalną formę magnezu w postaci chelatu aminokwasowego (bisglicynian magnezu) w zwiększonej dawce - 1390 mg chelatu Mg w jednej kapsułce MEGA CAPS. Dodatkowo wzbogacony jest witaminą B6, która współpracuje z magnezem w procesach metabolicznych i wzmacnia jego działanie.

Chela-Mag B6 Forte usprawnia pokrycie zapotrzebowania na magnez - pierwiastek potrzebny przy intensywnym treningu siłowym, uczestniczący w procesach energetycznych, regeneracji powysiłkowej, procesach zapamiętywania i koncentracji, wzmacniający także wytrzymałość na stres.

Z jakich powodów magnez jest tak ważny dla naszego organizmu?

Magnez zaliczany do grupy makrominerałów, komponentów potrzebnych w rutynowym życiu w stanowczych ilościach, nazywany jest często pierwiastkiem życia i energii.

Liczne badania naukowe potwierdzają, iż jest on jednym 4 najważniejszych dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu kationów. Magnez to elementarny minerał, konieczny dla zachowania homeostazy, czyli równowagi biochemicznej naszego ciała.

Pierwiastek ten zaangażowany jest w ponad 300 reakcji enzymatycznych, zachodzących w naszych komórkach każdego dnia. Jedną z jego najważniejszych funkcji jest udział w syntezie paliwa komórkowego, bez obecności trafnej ilości magnezu produkcja energii potrzebnej w rutynowym funkcjonowaniu organizmu zachodzi nieefektywnie. To właśnie dlatego, gdy brakuje nam magnezu czujemy się wiecznie zmęczeni.

na dodatek minerał ten jest zaangażowany w aktywny transport przeróżnych składników poprzez błony komórkowe, pomiędzy innymi przyczynia się do utrzymania odpowiedniej równowagi pomiędzy sodem a potasem.

Magnez to pierwiastek potrzebny do codziennej pracy naszych mięśni i efektywnego funkcjonowania układu nerwowego. Minerał ten wspomaga także właściwe funkcjonowanie serca i całego układu krwionośnego.

Czym może objawiać się deficyt magnezu?

Niedobory tego pierwiastka to problem nad wyraz powszechny, dotykający praktycznie połowę populacji. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym i postępującym skażeniem środowiska, zbyt intensywnym trybem życia pojawiają się stopniowo niedobory magnezu, które z czasem ulegają pogłębieniu.

Istnieje dodatkowo dużo czynników, które mogą nasilać ucieczkę tego pierwiastka z organizmu. Najczęściej jest to wszechobecny w naszym życiu zawodowym i prywatnym stres, nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, picie sporych ilości kawy.

Niestety często nasza dieta jest zbyt uboga w magnez i nie dostarcza odpowiedniej ilości tego jakże cennego minerału.

Dlaczego Chela-Mag B6 Forte?

wspaniałej jakości preparat uzupełniający niedobory magnezu. Wyjątkowy i progresywny produkt, zawierający chelat aminokwasowy magnezu ALBION w powiększonej dawce 1390 mg - w tym 250 mg magnezu w jednej kapsułce MEGA CAPS.

Chelat aminokwasowy magnezu ALBION to forma o wysokiej biodostępności i sprawności działania, potwierdzonej w badaniach klinicznych. Nieorganiczne formy magnezu są wyjątkowo słabo wchłanialne, w dodatku wiążą wodę w jelitach i mogą prowadzić do biegunek.
Sole magnezu po połknięciu rozpadają się na obdarzone ładunkiem jony, które dążą do jak najszybszej neutralizacji, tylko niewiele znacząca ich część wiązana jest na drodze niewiele efektywnej, naturalnej chelatacji i wchłaniana w jelicie.

Chelat aminokwasowy magnezu ALBION nie rozpada się na jony i wchłania się dopiero w jelicie cienkim, cała cząsteczka chelatu aminokwasowego magnezu transportowana jest do potrzebujących magnezu komórek, a jego ewentualny nadmiar jest usuwany bez szkody dla organizmu.Kliniczne potwierdzenie efektywności chelatu aminokwasowego magnezu ALBION.

Komu zalecany jest Chela-Mag B6 Forte?

Preparat dedykowany dla osób wykazujących powiększone zapotrzebowanie na magnez:

- prowadzących intensywny tryb życia,

- narażonych na nadmierny stres

- wykonujących ciężką pracę fizyczną jak i umysłową,

- aktywnych fizycznie uprawiających sport,

- pijących kawę, alkohol oraz palących tytoń.

Preparat w szczególności polecany jest w okresach wzmożonego stresu i osłabienia organizmu, a także dla osób skarżących się na skurcze mięśni i/albo drętwienie kończyn.


Sposób wykorzystania:

Zalecana dzienna porcja: 1-2 kapsułki dziennie po posiłku popijając dużą ilością wody i/lub na ok. 1 godz. Przed snem albo inaczej po konsultacji z lekarzem.


Skład preparatu:

bisglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu Albion®), maltodekstryna - substancja wypelniająca, stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca, chlorowodorek pirydoksyny (wit.B6), kapsułka (żelatyna - komponent otoczki, barwniki: E171, E172).


Zawartość:

60 kapsułek

Podobne produkty w kategorii Witaminy i minerały