• Producent: Olimp Labs
  • Kategoria: Witaminy i minerały
  • Postać: kapsułki

Olimp Chela-Mag B6 FORTE 60 kaps.

Suplement diety zawierający najlepiej przyswajalną formę magnezu w postaci chelatu aminokwasowego (bisglicynian magnezu) w zwiększonej dawce - 1390 mg chelatu Mg w jednej kapsułce MEGA CAPS. Ponadto wzbogacony jest witaminą B6, która współpracuje z magnezem w procesach metabolicznych i wzmacnia jego działanie.

Chela-Mag B6 Forte ułatwia pokrycie potrzeby na magnez - pierwiastek konieczny przy intensywnym treningu siłowym, uczestniczący w procesach energetycznych, regeneracji powysiłkowej, procesach zapamiętywania i koncentracji, wzmacniający jeszcze odporność na stres.

Z jakich powodów magnez jest tak ważny dla naszego organizmu?

Magnez zaliczany do grupy makrominerałów, składników potrzebnych w powszednim życiu w zasadniczych ilościach, nazywany jest często pierwiastkiem życia i energii.

Liczne badania naukowe potwierdzają, iż jest on jednym 4 najważniejszych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu kationów. Magnez to elementarny minerał, niezbędny dla zachowania homeostazy, czyli równowagi biochemicznej naszego ciała.

Pierwiastek ten zaangażowany jest w ponad 300 reakcji enzymatycznych, zachodzących w naszych komórkach każdego dnia. Jedną z jego najważniejszych funkcji jest udział w syntezie paliwa komórkowego, bez obecności adekwatnej ilości magnezu produkcja energii potrzebnej w powszednim funkcjonowaniu organizmu zachodzi nieefektywnie. To właśnie dlatego, gdy brakuje nam magnezu czujemy się wiecznie zmęczeni.

na dodatek minerał ten jest zaangażowany w aktywny transport najróżniejszych elementów przez błony komórkowe, między innymi przyczynia się do utrzymania optymalnej równowagi pomiędzy sodem a potasem.

Magnez to pierwiastek niezbędny do codziennej pracy naszych mięśni i sprawnego funkcjonowania układu nerwowego. Minerał ten wspomaga dodatkowo właściwe funkcjonowanie serca i całego układu krwionośnego.

Czym może objawiać się deficyt magnezu?

Niedobory tego pierwiastka to problem nad wyraz powszechny, dotykający praktycznie połowę populacji. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym i postępującym skażeniem środowiska, zbyt intensywnym trybem życia pojawiają się stopniowo niedobory magnezu, które z czasem ulegają pogłębieniu.

Istnieje dodatkowo niemało czynników, które mogą nasilać ucieczkę tego pierwiastka z organizmu. Zwykle jest to wszechobecny w naszym życiu zawodowym i prywatnym stres, nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, picie znacznych ilości kawy.

Niestety niejednokrotnie nasza dieta jest zbyt uboga w magnez i nie dostarcza odpowiedniej ilości tego jakże cennego minerału.

Dlaczego Chela-Mag B6 Forte?

perfekcyjnej jakości preparat uzupełniający niedobory magnezu. Wyjątkowy i postępowy artykuł, zawierający chelat aminokwasowy magnezu ALBION w zwiększonej dawce 1390 mg - w tym 250 mg magnezu w jednej kapsułce MEGA CAPS.

Chelat aminokwasowy magnezu ALBION to forma o wysokiej biodostępności i sprawności działania, potwierdzonej w badaniach klinicznych. Nieorganiczne formy magnezu są wyjątkowo słabo wchłanialne, w dodatku wiążą wodę w jelitach i mogą prowadzić do biegunek.
Sole magnezu po połknięciu rozpadają się na obdarzone ładunkiem jony, które dążą do jak najszybszej neutralizacji, tylko nieznaczna ich część wiązana jest na drodze niedużo wydajnej, naturalnej chelatacji i wchłaniana w jelicie.

Chelat aminokwasowy magnezu ALBION nie rozpada się na jony i wchłania się dopiero w jelicie cienkim, cała cząsteczka chelatu aminokwasowego magnezu transportowana jest do potrzebujących magnezu komórek, a jego ewentualny nadmiar jest usuwany bez szkody dla organizmu.Kliniczne potwierdzenie sprawności chelatu aminokwasowego magnezu ALBION.

Komu zalecany jest Chela-Mag B6 Forte?

Preparat dedykowany dla osób wykazujących rozszerzone zapotrzebowanie na magnez:

- prowadzących intensywny tryb życia,

- narażonych na nadmierny stres

- wykonujących ciężką pracę fizyczną jak i umysłową,

- aktywnych fizycznie uprawiających sport,

- pijących kawę, alkohol i palących tytoń.

Preparat w szczególności sugerowany jest w okresach wzmożonego stresu i osłabienia organizmu i dla osób skarżących się na skurcze mięśni i/lub drętwienie kończyn.


Sposób użycia:

Zalecana dzienna porcja: 1-2 kapsułki dziennie po posiłku popijając dużą ilością wody i/lub na ok. 1 godz. Przed snem lub inaczej po konsultacji z lekarzem.


Skład preparatu:

bisglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu Albion®), maltodekstryna - substancja wypelniająca, stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca, chlorowodorek pirydoksyny (wit.B6), kapsułka (żelatyna - komponent otoczki, barwniki: E171, E172).


Zawartość:

60 kapsułek

Podobne produkty w kategorii Witaminy i minerały