Ostropest plamisty + Cholina około 60 tabletek (5902479611303) Ocena produktu:

od 35,14 PLN

oszczędzasz do 4%

  • Producent: AURA GLOB
  • Kategoria: Witaminy i minerały
  • Postać: tabletki
Oferty (2)
Opis produktu

OPIS Ostropest ekstrakt 70% sylimaryny + cholina 60 tabletek 81g Aura Herbals - jest źródłem sylimaryny- wspiera pracę wątroby- jest silnym przeciwutleniaczem- wspomaga regenerację i oczyszczanie organizmu Ostropest to zioło, które było wykorzystywane już w starożytnej Grecji i Rzymie i do teraz raduje się popularnością.

Ostropest, czyli Sylibum marianum należy do rodziny astrowatych. Pochodzi z regionów morza śródziemnomorskiego, Europy południowej, Afryki Północnej i rejonów Azji takie jak Indie i Pakistan. Jest rośliną jednoroczną, która kwitnie od lipca do sierpnia.

Na terenie Polski można spotkać dziko rosnące okazy. Kwiaty znamionują się fioletowym kolorem, a roślina można wyrosnąć nawet do 2 metrów wysokości.Głównym elementyem aktywnym z którego jest znany to sylimaryna.

Należy jednak pamiętać, iż jest także źródłem flawonoidów, fitosteroli witamin, takich jak witamina C i K, histaminy, tyraminy, garbiników, soli mineralnych, a także szerokiej zawartość kwasu linolowego. Sylimaryna działa ochraniająco przed substancjami, które mogą mieć wpływ na zniszczenie komórek wątroby.

Wspomaga regenerację i może wspomóc oczyszczanie organizmu. Dodatkowo wpływa na wytarzanie nowych komórek wątroby. Może wspomóc w obniżeniu bilirubiny, która jest barwnikiem i wpływa na żółty kolor skóry i gałek ocznych.

Sylibym marianum może wspomóc przy negatywnych skutkach podróży samochodem lub statkiem i przy braku łaknienia. Flawonoidy wraz z witamina C wykazują działanie przeciutleniajace. Usuwają one wolne rodniki znajdujące się w organizmie, które mogą posiadać negatywny wpływ na organizm człowieka.

Działają ponadto ochronnie na komórki organizmu. Dzięki czemu wspierają działanie układu odpornościowego, wpływają pozytywnie na stan skóry i mogą hamować procesy starzenia się.Cholina jest witaminą B4, która znajduje się zwykle w fosfolipidach i bierze udział w poprawnym funkcjonowaniu układu nerwowego, a także rozwoju mózgu.

Wpływa także na dobre funkcjonowanie błon komórkowych, niezwykle komórek nerwowych. Wspiera pracę mózgu i jego aktywność związaną z pamięcią. Bierze także udział w dostosowywaniu gospodarki lipidowej organizmu organizmu i pozytywnie wpływa na pracę wątroby.

komponentyEkstrakt wodny z nasion ostropestu plamistego Der 4:1, wodorowinian choliny, substancja wypełniająca: izomalt, ekstrakt z nasion ostropestu plamistego standaryzowany na sylimarynę Der 20-22:1, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu.

Zawartość w dziennej porcji (1 tabletka):Ekstrakt wodny z nasion ostropestu plamistego Der 4:1 - 650 mgEkstrakt wodny z nasion ostropestu plamistego standaryzowany na min. 70% sylimaryny, Der 20-22:1 - 200 mg- w tym sylimaryna - 140 mgCholina - 100 mg Masa netto: 81 g SPOSÓB wykorzystania1 tabletkę popić wodą w trakcie posiłku.

Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji do spożycia. Nie stosować w sytuacji alergii na jakikolwiek składnik suplementu. Suplement diety nie może być wykorzystywany jako substytut przeróżnej diety. Pamiętaj,wyjątkowo ważny i zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

ZALECANE WARUNKI PRZECHOWYWANIA Przechowuj suchym miejscu w temperaturze poniżej 25°C. Suplement diety przechowuj w miejscu niedostępnym dla niewielkich dzieci.

Podobne produkty w kategorii Witaminy i minerały