Witamina D3 + K2-MK7 krople K2MK7 20ml DR JACOBS (4041246500417) Ocena produktu:

od 69,99 PLN

oszczędzasz do 11%

 • Producent: Dr Jacobs Poland
 • Kategoria: Witaminy i minerały
 • Postać: krople
Oferty (2)
Opis produktu

DR JACOBS WITAMINA D3 K2 20ML


Witamina D3K2 (menachinon-7, MK-7, MenaQ-7 - uzyskiwany z olejków eterycznych).

Suplement diety krople 20 ml.
600 kropli po 20μg / 800 IU (400%*) witaminy D3 i 20μg (27%*) witaminy K2 (MK-7);
150 porcji po 80μg / 3200 IU (1600%*) witaminy D3 i 80μg (108%*) witaminy K2 (MK-7).
* % zalecanego dziennego spożycia

artykuł wegetariański.

Wysokiej jakości witaminy D3 i K2 (menachinon-7, MK-7, MenaQ-7) rozpuszczone w naturalnym, hypoalergicznym oleju słonecznikowym.

Witamina D3 Dr. Jacob's pozyskiwana jest z lanoliny z wełny owczej (ekstrahowana przy pomocy naświetlania promieniami UV).

Witamina K2 Dr. Jacob's jest szczególna, gdyż uzyskujemy ją z olejków eterycznych w procesie syntezy organicznej. To zapewnia najwyższą ilość czystego menachinonu-7 (MK-7), jego wyśmienitą przyswajalność i bioaktywność, a także brak skażeń alergenami i GMO (więcej na końcu opisu).

Jedna kropla Witaminy D3K2 zawiera:

 • 20 μg (800 IU) witaminy D3,
 • 20 μg witaminy K2 (menachinon-7).

Połączenie niezwykle pokaźnych dla zdrowia witamin. Ich ilość i proporcje są dobrane tak, by nie tylko korzystnie przyswajać wapń, lecz i aby trafił on w organizmie tam, gdzie powinien, np. Do kości, a nie do ścianek naczyń krwionośnych. Artykuł łatwoprzyswajalny: witaminy D i K już rozpuszczone w wysokiej jakości, hypoalergicznym oleju słonecznikowym.

Witaminy D3 i K2 mają naukowo udowodniony korzystny wpływ na dobre funkcjonowanie organizmu:

Witamina D3 dla:

 • układu niepodatnościowego;
 • potężnych, zdrowych kości i zębów;
 • funkcji mięśni.

Witamina K2 (menachinon-7) dla:

 • poprawnej krzepliwości krwi;
 • dobrego rozwoju i regeneracji kości.

Witamina D jest wytworzona przez skórę wystawioną na odpowiednią liczba światła słonecznego. W sytuacji niedostatecznej ilości słońca (w Polsce pokaźniejsza część roku) albo opalania się z użyciem kremu z filtrem, sama żywność nie zaspokoi potrzeby na tę witaminę. W naszym klimacie zbyt znikoma podaż witaminy D jest powszechna. Zdolność wytwarzania witaminy D poprzez skórę obniża się wraz z wiekiem.

Witamina K2 w formie menachinonu-7 jest stanowczo poprawnie przyswajalna i ma długi okres zrównoważonego trwania. Witamina ta ma korzystny wpływ na krzepliwość krwi. Wraz z witaminą D współdziała ona w wytwarzaniu i odnawianiu zdrowych potężnych kości i zębów.

komponenty: olej słonecznikowy bogaty w kwas oleinowy (94%), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli (naturalna witamina E), cholekalcyferol (witamina D3), witamina K2 (all-trans menachinon7).

Witamina D3K2 Dr. Jacob's rozpuszczona jest w oleju słonecznikowym bogatym w kwas oleinowy.gwarantuje on zrównoważone trwanie witaminy poprzez min. 2 lata i daje pewność świeżości i wydajności artykułu.
Olej słonecznikowy jest praktycznie bezsmakowy, co jest ważne w przypadku podawania witaminy D3 nieznacznym dzieciom.

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia i sposób podawania:

 • osoby dorosłe, w szczególności otyłe (BMI 30+ kg/m2): 4 krople;
 • osoby dorosłe w szczególności kobiety w ciąży i karmiące, osoby pracujące w nocy, z ciemną karnacją skóry, dzieci otyłe (BMI pow. 90 percentyla dla lokalnej populacji): 2 krople;
 • dzieci od 18 miesiąca życia do 15 roku życia: 1 kropla;
 • dzieci od 1 do 18 miesiąca życia, a także wcześniaki (po konsultacji ze lekarzem): 1 kropla.

Podać na łyżeczce albo zakroplić do jamy ustnej i rozprowadzić po niej językiem.

UWAGA: 1600% zalecanego dziennego spożycia nie oznacza przedawkowania. Zalecane dzienne spożycie witaminy D to 5μg, w trakcie gdy ustalona przez EFSA maksymalna bezpieczna dzienna porcja to ok. 250μg. 80μg jest więc bardzo bezpieczną dawką.

*% referencyjne wartości spożycia

Nadmierna podaż witaminy D możliwa jest nie przez nadmierną ekspozycję na słońce,przez nadmierne i długotrwałe (poprzez dużo miesięcy) spożycie doustne, przede wszystkim suplementów z witaminą D. Wystąpić wtedy mogą takie objawy jak: ciągłe poczucie pragnienia, częste oddawanie moczu, uczucie otępienia, niepokoju, osłabienie i nietrudne męczenie się, brak apetytu, wymioty, świąd skóry, bóle głowy, powstawanie kamieni nerkowych albo zwapnienie nerek, nadciśnienie. Ze względów medycznych, może być wyodrębnione okresowe, nawet bardzo wysokie spożycie witaminy D.

Nadmierna podaż witaminy K – jak do tej pory nie zaobserwowano.

Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być używany jako substytut zrównoważonej i przeróżnej diety i zdrowego stylu życia. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe (antagonistów witaminy K jak antykoagulant rodzaju kumaryny) powinny skonsultować przyjmowanie produktu z lekarzem!

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla niepokaźnych dzieci, w temperaturze 6-25°C z dala od promieni słonecznych. Po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Podobne produkty w kategorii Witaminy i minerały