Wypoczynek

Co warto zobaczyć w mieście Antalya?

Opublikowane

Antalya widok na zabytkową uliczkę

Antalya to jedno z niewielu tureckich miast o zróżnicowanym krajobrazie. Możesz ujrzeć w nim zarówno pokryte śniegiem góry Taurus, jak i oferujące piaszczyste, pełne słońca plaże. Rozwija się ono w zawrotnym tempie — na jego terenie można znaleźć zarówno centra handlowe i luksusowe pięciogwiazdkowe hotele, jak i mnóstwo zachwycającej przyrody. Wobec tego nie sposób się w nim nudzić.

Wakacje w Turcji 2023. Co warto zobaczyć w Antalyi?

Ponieważ Antalya to miasto, które nie ma zbyt dużego znaczenia politycznego w kraju, jest ono w pełni bezpieczne dla turystów. Zatem warto rozważyć możliwość wybrania się tutaj na wakacje. I warto też wiedzieć, które miejsca są godne, by je odwiedzić podczas spędzania wakacji 2023 w tym mieście.

Wodospady Dolnego Düden

W mieście Antalya znajdują się dwa wodospady stanowiące odrębne atrakcje turystyczne: Górny i Dolny Wodospad Düden. Są one serią małych kaskad położonych w parku miejskim. Na miejscu możesz nie tylko podziwiać widoki miasta, gór i lasów, ale także doświadczyć rejsu prywatną łodzią czy popływać w pobliżu ciepłego Morza Śródziemnego.

Stare Miasto Antalyi — Kaleiçi (Marina)

Kaleiçi to urocze miejsce w kształcie półksiężyca, gdzie możesz ujrzeć mnóstwo łodzi rybackich i luksusowych jachtów. W znajdujących się na terenie mariny kafejkach możesz napić się przepysznej tureckiej herbaty, podziwiając przy tym zabytki Antalyi z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas.

Muzeum Archeologiczne

Muzeum Archeologiczne to jeden z najważniejszych punktów nie tylko w samej Antalyi, ale również w całej Turcji. Można zobaczyć w nim mnóstwo zachwycających artefaktów: srebrną biżuterię, mozaiki czy posągi. Nawiązują one od epoki brązu, po czasy bizantyjskie.

Te wszystkie miejsca warto obejrzeć, będąc odwiedzając Antalyie albo będąc tutaj na wakacjach. Miasto jest przygotowane na przyjęcie turystów, więc warto rozważyć taką możliwość. Na turystów czeka ogrom zwiedzania, ale nie tylko. Są też inne atrakcje, które umilą pobyt w tym wakacyjnym, tureckim mieście. Są tutaj miejsca, w którym można świetnie imprezować, spędzać wolny czas i bawić się na całego. Oraz, co oczywiste, wypoczywać na pięknych plażach